Řecké ostrovy lákají na odpočinek a relaxaci

Řecko je turisticky velmi oblíbená destinace. Své návštěvníky láká nejen na pevninskou část, ale i na některé turisticky významné ostrovy. K Řecku jich přináleží téměř 3 000, což je asi čtvrtina rozlohy státu. Obydlených je však pouze malé množství. Některé z nich nabízejí dokonalou turistickou vybavenost. Podle polohy bychom je mohli rozdělit – Jónské ostrovy, Egejské ostrovy, Sporady, Kyklandy, Dodekany, Saronské ostrovy a Kréta.

Kam se můžete vypravit?

Nechte se inspirovat těmito tipy.

Jejich součástí je sedm velkých ostrovů a celá řada ostrůvků. Mezi ty známější a turisticky hojně navštěvované patří Kerkyra – známá spíše jako Korfu, Lefkáda nebo Zakynthos.

  • Egejské ostrovy

Částečně sousedí s pevninskou částí Řecka a částečně s Tureckem. Mezi známé patří především Rhodos.

  • Sporady

Tyto ostrovy jsou velmi roztroušené a nejsou tak hojně vyhledávané.

  • Kyklandy

Souostroví se rozkládá mezi Řeckem a Tureckem, v Egejském moři. Největším ostrovem je Náxos. Kyklandy se těší velké turistické oblibě.

  • Dodekany

Jedná se o souostroví, které zahrnuje téměř 100 ostrovů. Jen malé množství jich je obydlených. Největším a nejvýznamnějším je Rhodos.

  • Saronské ostrovy

Tvoří je skupina několika ostrovů větších a četné množství ostrůvků menších. Na velké ostrovy se dostanete lodní dopravou z Pirea a také je na nich možné přenocovat.

  • Kréta

Kréta je největším řeckým ostrovem a ve Středozemním moři zaujímá páté místo. Hlavním městem ostrove je Iraklio.

Kréta – jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů

Ostrov nabízí dlouhou koupací sezónu, zhruba od začátku května do konce října. Volit můžete některé z velkého množství letovisek, na prohlídku čeká řada zajímavých míst, k odpočinku láká nepřeberné množství nádherných pláží s dokonalou turistickou vybaveností a čistým mořem. Mezi zajímavé atrakce patří i vodní parky a na své si přijdou také milovníci historie nebo přírodních krás.

Foto >> https://pixabay.com/users/michelle_raponi-165491/