Zakynthos: Nejeexotičtější řecký ostrov láká každoročně houfy turistů

Zakynthos je ostrov spadající pod Řeckou republiku, nachází se v srdci Jónského moře. Je výjimečný díky své nádhrné krajině a kouzelnými plážemi.

Zakynthos obývají lidé v malebných vesničkách na kopcích, obklopené tradičními kláštery a úchvatnou přírodní scenérií.

Exotické pláže Zakynthos jsou domovem ohroženého druhu mořských želv Caretta-Caretta, které každoročně ukrývají svá vajíčka v jemném bílém písku pláží na Zakynthosu.

 

Úchvatné pláže často berou dech

Ostrov Zakynthos je známý svou malebnou pláží Navagio (ztroskotání). Téměř každý turista se snaží zachytit na fotografii krásnou pláž, ale skutečnost každého dostane. Na Navagio se dostanete sice pouze lodí, ale odměnou vám bude osvěžující tyrkysová voda bílý písek. Pláž je lemována majestátními útesy. Pokochejte se pohledem z útesu, než se ponoříte do azurové vody.

Další oblíbené pláže nejsou o nic méně úchvatné –  Laganas Zante, pláž Gerakas, pláž Vasilikos a pláž Spiantza. Právě na těchto plážích  každé jaro a léto kladou vajíčka ohrožené mořské želvy Caretta-caretta. Možná budete mít to štěstí, že je uvidíte, jak vylézají z moře a schovávají vajíčka pod pískem, ale v žádném případě byste je neměli rušit.

 

Hlavní město Zakynthos

Hlavní město ostrova – Zakynthos je silně ovlivněné Benátčany. Ti mu dali romantický název  „Fiore di Levante“ (květina východu). Město je zdrojem zábavy a také mnoha míst k navštívení a zkoumání. Mezi nejvíce navštěvovaná místa hlavního města Zakynthosu patří Náměstí svatého Marka, Benátský hrad, náměstí Solomos a Post-byzantské muzeum Zante.

 

Na Zakynthosu se rozhodně nikdo nenudí

Zakynthos je rájem pro milovníky vodních sportů, výletů, zábavy, potápění i vyznavačů lenošení na pláži. Tyrkysové vody jsou sice hlavním lákadlem, exotický ostrov toho nabízí mnohem více.

Foto.: https://pixabay.com/users/gregmontani-1014946/